Bieżnia

Bieganie od kilku lat stało się czymś normalnym. Ale nie zawsze możemy pozwolić sobie na aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Ciekawą alternatywą jest właśnie trening na bieżni w naszym Studiu. Oczywiście, trening na maszynie nieco różni się od treningu w terenie. Ale znając i rozumiejąc te różnice, możemy się do niego dobrze przygotować.

Do najistotniejszych różnic należy miedzy innymi inna praca nóg. Stojąca na pasie maszyny noga odjeżdża, na co nasze ciało instynktownie reaguje. Nasz instruktor dokładnie i profesjonalnie wytłumaczy jak należy prawidłowo maszerować lub biec na bieżni.

Trening na bieżni przynosi niekwestionowane korzyści: pozwala podnieść wydolność układu oddechowego i krążenia, co wiąże się z poprawą wytrzymałości, wzmacnia mięśnie całego ciała, a także pomaga spalić zbędne kalorie. Nowoczesny sprzęt pozwala dokładnie zaplanować Państwa trening: wybrać dystans, tempo marszu lub biegu, a także skontrolować ilość spalonych kalorii. Dodatkowym atutem treningu na bieżni jest możliwość zmiany kąta nachylenia pasa biegowego. Ta prosta operacja pozwala symulować bieg pod górkę, a tym samym zwiększyć intensywność treningu.

Wybierając się na bieżnię, zadbajmy o odpowiedni strój i obuwie. Ubierzmy się swobodnie, aby rzeczy nie krępowały ruchów i pamiętajmy o butelce wody.

Jeśli jeszcze nie biegasz, najwyższa pora zacząć!!!

OdkrywcaFalubaz StudioUrodyAleksa